Odbiór odpadów

Wywóz gabarytów Warszawa

Jeśli jesteś taki sam jak większość z nas, prawdopodobnie masz wiele niepotrzebnych przedmiotów w domu oraz jego otoczeniu. Wśród nich mogą znaleźć się również przedmioty wielkogabarytowe takie jak meble czy urządzenia o pokaźnych rozmiarach i wadze. Prawdopodobnie niektóre z nich zaczynają szpecić Twój dom i po prostu przeszkadzać. Jeżeli tak jest to być może nadszedł czas, aby się ich pozbyć.

Poniżej omówimy korzyści płynące z bezpiecznego i zgodnego z prawem pozbywania się nieporęcznych przedmiotów. Wyjaśnimy również, dlaczego jest to ważne i przedstawimy kroki, które należy podjąć, aby cały proces przebiegł sprawnie. W miarę zapoznawania się z zawartymi na tej stronie materiałami będziesz mógł sam zdecydować, czy jesteś w stanie pozbyć się odpadów wielkogabarytowych samodzielnie czy wolisz skorzystać z usług profesjonalnej firmy takiej jak nasza.

wywóz gabarytów 01
wywóz gabarytów 02

Czym są odpady wielkogabarytowe (przedmioty wielkogabarytowe)?

Gabaryty to nieporęczne przedmioty, które mogą być trudne do przechowywania lub transportu. Często są wykonane z ciężkich materiałów, takich jak metal czy drewno, i mogą być niewygodne do przenoszenia. Do tych przedmiotów mogą należeć meble, urządzenia czy domowy sprzęt sportowy.

Gabaryty są często pozostawiane podczas przeprowadzek, prac budowlanych, a także porządkowania wszelakich pomieszczeń i stanowią nie lada kłopot podczas przygotowywania lokalu do sprzedaży albo remontu. Odbiór odpadów tego typu w Warszawie (a także w każdym innym mieście w Polsce) odbywa się tylko wg harmonogramu. Wtedy odbiór organizowany jest przez służby miejskie czyli każdy mieszkaniec może je bezpłatnie oddać (jeżeli oczywiście jesteśmy w stanie przenieść je na miejsce zbiórki).

Co jednak zrobić, kiedy musimy się ich pozbyć wcześniej niż planowany termin ich odbioru w naszej okolicy?
Czy można bezpłatnie oddać odpady wielkogabarytowe?

Wywóz gabarytów Warszawa
dlaczego ważne jest pozbycie się
przedmiotów wielkogabarytowych?

W domu w którym powiększa się rodzina nie przybywa miejsca. Dlatego też z biegiem czasu mamy go coraz mniej, a to często oznacza konieczność usunięcia przedmiotów wielkogabarytowych. Pozbycie się ich jest ważne nie tylko dlatego, że tak duże przedmioty zajmują miejsce i mogą być stratą cennych zasobów. Stanowią one często również zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ mogą blokować wyjścia lub utrudniać przejście. Ponadto często są źródłem bałaganu, który może być uciążliwy i negatywnie wpływać na ogólne samopoczucie. Wywiezienie takich śmieci pomoże Ci w utrzymaniu czystości i porządku.

Warto również przy tej okazji wspomnieć, że odpowiedzialna utylizacja nieporęcznych przedmiotów jest ważne dla środowiska, ponieważ często są one wykonane ze szkodliwych materiałów.

Przedmioty wielkogabarytowe czyli tzw. gabaryty powinny być umieszczone w zabezpieczonym miejscu z dala od dzieci i zwierząt domowych, a być może należy rozważyć wynajęcie profesjonalnej firmy, która potrafi zgodnie z prawem usunąć takie właśnie odpady.

wywóz gabarytów 03

W Jaki sposób bezpiecznie i legalnie pozbyć się przedmiotów o dużych rozmiarach?

Zacznij od przejrzenia przedmiotów, aby zobaczyć, które są najbardziej niepotrzebne i najłatwiejsze do wyrzucenia w pierwszej kolejności! Jeżeli będziesz w stanie zutylizować je samodzielnie, po prostu zanieś je do odpowiedniego kontenera lub punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Terminy zbierania takich odpadów są ogólnodostępne na stronach każdego miasta czy gminy.

Jeżeli jednak wśród śmieci wielkogabarytowych są jakieś wyjątkowo duże, ciężkie, nieporęczne lub trudne do wywozu przedmioty, np. takie jak stara wersalka, elektrośmieci, resztki sprzętu czy ciężki fotel dostarczenie go we właściwe miejsce odbioru odpadów wielkogabarytowych nie będzie łatwe. Chcąc np. je przewieźć do wspomnianego miejsca gromadzenia odpadów trzeba mieć odpowiedni samochód i pamiętać, aby nie naruszać przepisów o ruchu drogowym. W takim przypadku warto rozważyć wynajęcie takiej firmy jak nasza, albowiem my to zadanie zrealizujemy kompleksowo.

Kroki, które należy podjąć przed utylizacją przedmiotów wielkogabarytowych

Bezpieczna utylizacja nieporęcznych przedmiotów może być wyzwaniem, ale przy odrobinie planowania i wysiłku można to zrobić bardzo sprawnie.

Wykonaj 4 proste kroki, aby zacząć:

1. Zrób listę przedmiotów do wywozu i zrób zdjęcia lub nagraj je na wideo przed usunięciem.

2. Skontaktuj się z producentem, jeśli na dany produkt jest gwarancja – być może będzie on w stanie pomóc Ci w procesie utylizacji.

3. Oznacz wszelkie ciężkie przedmioty, aby można je było łatwo zidentyfikować podczas odbioru śmieci (jest to szczególnie ważne w przypadku elektrośmieci).

4. Pozbądź się wszystkiego w sposób przyjazny dla środowiska.

Po przejrzeniu takiej listy będzie Ci znacznie łatwiej stwierdzić czy jesteś w stanie zająć się tym samodzielnie czy jednak potrzebujesz wsparcia profesjonalnej firmy

Jeżeli uznasz, że lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, wystarczy, że

zadzwonisz do nas

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz uzyskać informacje na temat naszych usług.

opiszesz zadanie

Powiedz nam co jest do zrobienia. Wyślij zdjęcia lub film pokazujący gabaryty.

Zamówisz usługę

Po uzgodnieniu terminu i ustaleniu szczegółów nasza firma profesjonalnie zrealizuje zadanie.

Ile kosztuje profesjonalna utylizacja takich przedmiotów na terenie Warszawy lub w okolicy ?

Jeżeli po kontakcie z Twoim operatorem odbierającym odpady komunalne PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) dowiesz się, że musisz samodzielnie dostarczyć swoje gabaryty do punktu odbioru odpadów komunalnych sprawdź czy masz odpowiedni środek transportu by je tam przewieźć. Jeżeli jednak ich rozmiary nie mieszczą się w aucie, którym dysponujesz lub jeżeli boisz się, że podczas ich przewozu możesz zniszczyć wnętrze samochodu rozważ czy nie lepiej jednak wynająć firmę zewnętrzną, która zrobi to wszystko za Ciebie.

Ceny za profesjonalną utylizację zależą przede wszystkim od ilości, wielkości i wagi przedmiotów, więc podczas ich spisywania zrób materiał zdjęciowy (lub filmowy) i wyślij go nam. Po zapoznaniu się z nim przedstawimy Ci szczegółową ofertę.

Skontaktuj się, aby uzyskać bezpłatną wycenę

Dlaczego warto zlecić to zadanie profesjonalnej firmie?

Nie ryzykuj bezpieczeństwa swojego zdrowia lub majątku zabierając się za przewożenie przedmiotów dużych, ciężkich i nieporęcznych samodzielnie! My tym tematem zajmujemy się od wielu lat. Zleć nam odbiór i pozwól naszemu profesjonalnemu zespołowi bezpiecznie i wydajnie przetransportować duże i ciężkie graty.

Mamy wieloletnie Doświadczenie

Tego typu prace realizujemy od wielu lat, więc wiemy, jak krok po kroku rozwiązać te problemy.

Sprawnie wywozimy gabaryty

Nasze doświadczenie w tym zakresie pozwala nam działać szybko i sprawnie.

Jesteśmy rzetelni i terminowi

Szanujemy czas naszych Klientów i swój. Dlatego dotrzymujemy terminów i wszelkich uzgodnień.

Oferujemy konkurencyjne ceny

Decydując się na współpracę z nami otrzymasz świetną cenę i fachową usługę.

Podsumowanie

Profesjonalna utylizacja nieporęcznych przedmiotów może być trudna, ale zdecydowanie warto poświęcić czas na przemyślenie sprawy. Zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się, że dany przedmiot nadaje się do wyrzucenia na śmietnik i nie ma żadnej wartości. Następnie możesz zadzwonić do lokalnego centrum odbioru, aby dowiedzieć się, co można zrobić z tymi przedmiotami.

Punkty te odpowiedzialne za utrzymanie czystości i porządku w gminach powiedzą Ci gdzie możesz znaleźć odpowiedni harmonogram odbiorów. Jeżeli na Twoim terenie zbiórka nie będzie prowadzona w interesującym Ciebie czasie dowiesz się kiedy możesz je przewieźć do miejsc gromadzenia odpadów komunalnych. Jeżeli jednak masz problem nie tylko z wyznaczonym terminem odbioru, ale dodatkowo nie dysponujesz odpowiednim samochodem, a nie masz innych opcji, pozostaje Ci skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

wywóz gabarytów 05

A może chcesz skorzystać z pozostałych usługi z naszej oferty?

Zobacz co możemy Ci zaproponować.

Nie działamy na terenie całej Polski, ale swoim zasięgiem obejmujemy Warszawę i okolice. Jeśli jednak mają Państwo jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod podanym przez nas numerem telefonu.

opróżnianie mieszkań warszawa

wywóz mebli warszawa

opróżnianie piwnic warszawa

sprzątanie mieszkań zaniedbanych

wywóz gruzu warszawa

wywóz
dużych przedmiotów

Korzystając z tych prostych wskazówek, będziesz w stanie pozbyć się nieporęcznych przedmiotów bezpiecznie, zgodnie z prawem i w sposób przyjazny dla środowiska!

Wynoszenie pozostałości po remoncie jest często wyceniane za godzinę, z minimalną opłatą za mniejsze ładunki. Jeżeli w innej firmie zamówisz kontener na gruz po Twojej stronie pozostanie cała praca związana z jego przeniesieniem. Poza tym czasami przy stosunkowo niedużym remoncie ilość powstałego gruzu jest znacznie mniejsza niż nawet najmniejszy kontener. W takich przypadkach warto sprawdzić usługę kompleksową czyli zlecenie firmie takiej jak nasza wywiezienie tych kłopotliwych odpadów po remontowych. 

zadzwoń do nas teraz

tel. 698 262 224​

zapraszamy do kontaktu.​

Jeżeli chcesz skorzysta c z doświadczenia profesjonalistów to po prostu zadzwoń do nas i zleć nam odbiór tych odpadów, a my wszystko wyjaśnimy. Świadczymy wszystkie usługi związane z wywozem przedmiotów wielkogabarytowych oraz opróżnianiem i likwidacją mieszkań i domów.

tel. 698 262 224​